🎉 15% הנחה למצטרפים חדשים עם הקוד PBC15 לחודש ניסיון בחינם ←

על מה הספר

1 דק' קריאה

הפרודקטיביות שלנו עולה ויורדת ביחס ישר ללחץ והמתח תמידיים שאנחנו חווים. ב"לגרום לדברים לקרות", דיוויד אלן מסביר צעד אחר צעד את השיטה החדשנית לניהול זמן ומשימות שהוא פיתח. השיטה המהפכנית הזו עוזרת לנקות את הראש, מפחיתה תחושות של לחץ וחרדה מעבודה, מעלה את הפרודקטיביות האישית ומשנה לחלוטין את הדרך שבה אתם חיים ועובדים.

איך הספר

1 דק' קריאה

"לגרום לדברים לקרות", בניגוד להרבה ספרים בתחום הפרודקטיביות וההתפתחות האישית, הוא ספר עם פוטנציאל אמיתי לשנות את החיים לקוראים שלו. הספר מסביר צעד אחר צעד, באופן פרקטי וקונקרטי, איך ליישם את השיטה שפיתח דיוויד אלן לניהול זמן ומשימות. כיוון שהשיטה לא תלויה באמצעי כזה או אחר, ופותחה לאחר עשרות שנות מחקר וניסיון - למרות שהספר ישן והדוגמאות בו לא תמיד רלוונטיות, הוא מאפשר להבין ולהטמיע את השיטה בקלות ובמהירות. הספר מציע זווית הסתכלות שונה על פרודקטיביות, וגם אם לא מאמצים את השיטה בשלמותה, כל מי שיקרא את הספר ימצא בשיטה לפחות אלמנט אחד לנסות ולהטמיע בחיי היומיום. שיטת ה-GTD כבשה את העולם בסערה, וכל מי שרוצה לשפר את הפרודקטיביות שלו באיזשהוא אופן צריך לקרוא את הספר.

 

הנקודות החשובות בקצרה

4 דק' קריאה
 • תחושת שליטה על הקצוות הלא סגורים בחיים מייצרת הרגשה של רוגע, מיקוד ופרודקטיביות.
  קצוות לא סגורים יכולים להיות כל דבר שלוקח (או מנסה לקחת) קשב ותשומת לב.
  אי אפשר לנסות לשמור את כל הקצוות הלא סגורים בראש ועדיין להצליח להשיג שליטה מלאה ורוגע בחיים.
 • כשמשהו מעסיק את המחשבות, יש 3 דברים שיכולים להפחית את הלחץ והחרדה מאותו משהו באופן מיידי: החלטה על התוצאה הרצויה, הגדרת הפעולה הבאה שצריך לעשות כדי לקדם את התוצאה, ויצירת תזכורת לביצוע הפעולה.
 • שיטת ה-GTD ("לגרום לדברים לקרות", Getting Things Done) מתבססת על 5 שלבים:
  • לאסוף מחוץ לראש כל דבר שדורש מחשבה ותשומת לב
  • להחליט מה לעשות עם כל אחד מהדברים שנאספו
  • לתעד ולסדר כל החלטה במקום וברשימה שמתאימים לה
  • לעבור על הרשימה באופן קבוע
  • לעשות את המשימות עצמן
 • בשלב הראשון, צריך לאסוף "חומר" - כל דבר פיזי או מנטלי שדורש תשומת לב או מחשבה, ועדיין לא הוגדרו לו תוצאה רצויה ברורה ופעולה מיידית ברורה...

רוצה להמשיך לקרוא את הסיכום?

התובנות והכלים הכי חשובים מהספר הזה ומשאר הספרים באתר, זמינים למנויים שלנו מכל מקום ובכל זמן.

חוץ מהסיכומים שכבר יש באתר, בכל חודש יחכו לך 2 סיכומים חדשים של ספרים מקצועיים מובילים במגוון תחומים! כל סיכום כזה מורכב ממס' חלקים ומכיל בין היתר: רעיונות מרכזיים מהספר, דברים שאפשר לקחת מהספר וליישם מחר בבוקר, מקורות נוספים להעמקה ואת הנקודות הכי חשובות מהספר בקצרה.

הגיע הזמן להצטרף למאות מנהלים, פרילנסרים ובעלי עסקים שכבר לומדים ומתפתחים איתנו במועדון הספרים המקצועי 📚

חודש ניסיון חינם! אפשר לבטל בלי התחייבות ובלי שאלות 🙂