ידע וכלים חדשים כל חודש, מספרי עיון מובילים 📚 לחודש ניסיון בחינם ←

על מה הספר

1 דק' קריאה

כולנו ניצבים באופן בלתי פוסק מול הצורך לקבל החלטות חשובות: איך הכי נכון להתרחב לשוק חדש? איזה אוטו כדאי לקנות? האם לעזוב את העבודה ולפתוח עסק עצמאי? צ'יפ ודן הית', חוקרים אקדמיים וסופרים רבי מכר, חושפים בספר "Decisive" את כל השגיאות הנפוצות שמובילות אנשים לקבל החלטות שגויות – ובמקביל מציעים ארבעה עקרונות פשוטים ומבוססים מחקרית שיעזרו להימנע מהן.

איך הספר

1 דק' קריאה

"Decisive” הוא הספר הכי פחות מוכר של האחים הית', וחבל שכך; מדובר באחד הספרים הטובים ביותר שנכתבו בשנים האחרונות על קבלת החלטות. למרות שהוא מבוסס כולו על מחקרים אקדמיים, הוא כתוב בשפה פשוטה וכיפית לקריאה, הוא משלב דוגמאות מעולות לצד סיפורים אישיים מרתקים, הוא מלא בעצות שימושיות ובטכניקות שניתן ליישם באופן מיידי, ומעל הכל הוא מסביר בדיוק מהן הטעויות שאנשים נוהגים לעשות כשהם מקבלים החלטות ואיך ניתן לעשות את זה טוב יותר.

הנקודות החשובות בקצרה

4 דק' קריאה
  • אי אפשר להעריך במדויק את כמות ההחלטות שאנשים נאלצים לקבל מדי יום, אבל להחלטות האלה יכולות להיות השלכות דרמטיות. 
  • לקבל החלטות נכונות זה קשה יותר ממה שנהוג לחשוב, במיוחד כשמדובר בהחלטות חשובות. סקר שערכה חברת מקינזי מצא כי 72% מהמנהלים סבורים שבחברות שלהם מתקבלות יותר החלטות גרועות מאשר החלטות טובות.
  • תהליך קבלת החלטות סטנדרטי נראה בערך כך: קודם כל בוחנים את האפשרויות ושוקלים את היתרונות והחסרונות בכל אחת מהן, אחר כך בוחרים במי מהאפשרויות, ובסוף מקווים לחיות עם הבחירה הזו בשלום.
  • לטענת צ'יפ ודן הית', מחברי הספר "Decisive", בתהליך קבלת החלטות שכזה יש 4 בעיות מרכזיות:
    • נקודת מבט צרה מדי ומסגור שגוי עלולים להוביל לפספוס של אפשרויות טובות יותר...

רוצה להמשיך לקרוא את הסיכום?

התובנות והכלים הכי חשובים מהספר הזה ומשאר הספרים באתר, זמינים למנויים שלנו מכל מקום ובכל זמן.

חוץ מהסיכומים שכבר יש באתר, בכל חודש יחכו לך 2 סיכומים חדשים של ספרים מקצועיים מובילים במגוון תחומים! כל סיכום כזה מורכב ממס' חלקים ומכיל בין היתר: רעיונות מרכזיים מהספר, דברים שאפשר לקחת מהספר וליישם מחר בבוקר, מקורות נוספים להעמקה ואת הנקודות הכי חשובות מהספר בקצרה.

הגיע הזמן להצטרף למאות מנהלים, פרילנסרים ובעלי עסקים שכבר לומדים ומתפתחים איתנו במועדון הספרים המקצועי 📚

חודש ניסיון חינם! אפשר לבטל בלי התחייבות ובלי שאלות 🙂