ידע וכלים חדשים כל חודש, מספרי עיון מובילים 📚 לחודש ניסיון בחינם ←

על מה הספר

1 דק' קריאה

מכירים את התחושה שאתם עסוקים אבל לא באמת פרודוקטיביים? קורה לכם שאתם מרגישים שחוקים מהעומס הגדול בעבודה או בבית? אם התשובה לאחת השאלות היא כן, אסנשיאליזם זה הפתרון עבורכם. גרג מקיואן מייעץ במשך שנים רבות לחברות כמו אפל וגוגל, ובספר "Essentialism" הוא מציג את השיטה שתעזור לכם לחזור להתמקד בדברים שבאמת חשובים לכם.

איך הספר

1 דק' קריאה

"Essentialism” הוא ספר מעורר מחשבה. על אף שרבים מהקונספטים המוצגים בספר אינם חדשים בהכרח, מקיואן מצליח להעביר אותם בצורה מקורית ואפקטיבית. הוא עושה זאת באמצעות הסברים מעולים, דוגמאות מרתקות ושיטות פרקטיות ליישום שהוא אסף במהלך עבודתו. אנשים רבים, וביניהם מנחה הטלוויזיה המפורסם סטיב הארווי, טוענים שהספר הזה שינה את חייהם, והוא מומלץ במיוחד למי שמרגישים עמוסים ושחוקים בחיי היומיום שלהם.

הנקודות החשובות בקצרה

3 דק' קריאה
  • על פי ויקיפדיה, "אסנשיאליזם" ("Essentialism") היא "עמדה פילוסופית הגורסת כי לכל דבר בעולם יש מהות". גרג מקיואן, מחבר הספר, מגדיר אסנשיאליזם (או "גישה מהותנית" בתרגום חופשי) בצורה קצת שונה.
  • לדבריו של מקיואן, ניתן לסכם את הגישה מהותנית ב-4 מילים בלבד: "פחות אבל טוב יותר" ("Less but better").
  • מטרתה של הגישה המהותנית היא לוודא בשיטתיות שאנשים משקיעים את הזמן והאנרגיה שלהם בדברים ה-"נכונים", כלומר בדברים החשובים והמהותיים ביותר מבחינתם.
  • מקיואן משווה בספר בין אסנשיאליזם לבין סידור ארון בגדים...

רוצה להמשיך לקרוא את הסיכום?

התובנות והכלים הכי חשובים מהספר הזה ומשאר הספרים באתר, זמינים למנויים שלנו מכל מקום ובכל זמן.

חוץ מהסיכומים שכבר יש באתר, בכל חודש יחכו לך 2 סיכומים חדשים של ספרים מקצועיים מובילים במגוון תחומים! כל סיכום כזה מורכב ממס' חלקים ומכיל בין היתר: רעיונות מרכזיים מהספר, דברים שאפשר לקחת מהספר וליישם מחר בבוקר, מקורות נוספים להעמקה ואת הנקודות הכי חשובות מהספר בקצרה.

הגיע הזמן להצטרף למאות מנהלים, פרילנסרים ובעלי עסקים שכבר לומדים ומתפתחים איתנו במועדון הספרים המקצועי 📚

חודש ניסיון חינם! אפשר לבטל בלי התחייבות ובלי שאלות 🙂