ידע וכלים חדשים כל חודש, מספרי עיון מובילים 📚 לחודש ניסיון בחינם ←

על מה הספר

1 דק' קריאה

רוב הסטארטאפים והעסקים נכשלים, אבל רבים מאותם כישלונות יכלו להימנע אם היזמים והמנהלים היו מאמצים את גישת ה-"סטארטאפ הרזה" ("Lean Startup"). במקום לבזבז זמן ומשאבים בניסיון ליצור את המוצר או השירות המושלם, אריק רייס, יזם וסופר מוערך, מסביר בספר "The Lean Startup" כיצד ניתן לקצר את זמני הפיתוח של סטארטאפים ועסקים, לגלות במהירות אם קיים ביקוש בשוק, ולבדוק כבר בשלב מוקדם אם המודל העסקי עובד.

איך הספר

1 דק' קריאה

גישת "הסטארטאפ הרזה" ("Lean Startup") שפיתח אריק רייס כבר הספיקה להפוך לתנועה של ממש, והשפיעה כמעט על כל סטארטאפ שהוקם מאז שפורסם הספר "The Lean Startup" לראשונה. מעבר להיותו "מפיל אסימונים" בכל הקשור ביזמות ובנייה של עסקים, הספר מסביר בפרוטרוט את גישת "הסטארטאפ הרזה" ("Lean Startup"), בליווי הסברים ודוגמאות קונקרטיות. הוא נחשב בצדק ל-"תנ"ך של עולם היזמות", והוא כנראה אחד מספרי הניהול והעסקים החשובים ביותר שפורסמו במאה ה-21.

הנקודות החשובות בקצרה

4 דק' קריאה
  • כל גוף שמנסה ליצור מוצר או שירות חדשים בתנאים של אי ודאות קיצונית הוא סטארטאפ, ללא קשר לגודל או לתחום העיסוק שלו.
  • רוב הסטארטאפים נסגרים כיוון שהם מציעים מוצרים שאין להם ביקוש.
  • על פי אריק רייס, מחבר הספר "The Lean Startup", רוב הסטארטאפים "נכשלים בהצלחה" – מוציאים לפועל, תוך עמידה בלוח זמנים ובמסגרת תקציב, תוכנית עסקית שמתגלה כשגויה מהיסוד. 
  • סטארטאפים צריכים לזהות כמה שיותר מהר איזה שירות או מוצר הם יכולים לפתח ולהציע, שלקוחות ירצו ויהיו מוכנים לשלם עבורו.
  • הצלחה של סטארטאפ היא לא עניין של מזל, אלא של דבקות בתהליך נכון...

רוצה להמשיך לקרוא את הסיכום?

התובנות והכלים הכי חשובים מהספר הזה ומשאר הספרים באתר, זמינים למנויים שלנו מכל מקום ובכל זמן.

חוץ מהסיכומים שכבר יש באתר, בכל חודש יחכו לך 2 סיכומים חדשים של ספרים מקצועיים מובילים במגוון תחומים! כל סיכום כזה מורכב ממס' חלקים ומכיל בין היתר: רעיונות מרכזיים מהספר, דברים שאפשר לקחת מהספר וליישם מחר בבוקר, מקורות נוספים להעמקה ואת הנקודות הכי חשובות מהספר בקצרה.

הגיע הזמן להצטרף למאות מנהלים, פרילנסרים ובעלי עסקים שכבר לומדים ומתפתחים איתנו במועדון הספרים המקצועי 📚

חודש ניסיון חינם! אפשר לבטל בלי התחייבות ובלי שאלות 🙂