ידע וכלים חדשים כל חודש, מספרי עיון מובילים 📚 לחודש ניסיון בחינם ←

על מה הספר

1 דק' קריאה

הסיבה העיקרית שאנשים חווים קשיים כלכליים היא שבבתי הספר לא מלמדים אותנו שום דבר שימושי על כסף. כתוצאה מכך, רוב האנשים אומנם יודעים איך לעבוד בשביל כסף – אבל לא איך לגרום לו לעבוד בשבילם. ב-"אבא עשיר, אבא עני" מנפץ רוברט קיוסאקי את המיתוס לפיו כדי להיות עשיר צריך להרווח סכומי עתק; הוא מאתגר הנחות יסוד נפוצות, כמו למשל שרכב או בית למגורים הם נכסים כלכליים, ומלמד למה נכסים חשובים יותר ממשכורות ואיך ניתן לצאת מ-"מירוץ העכברים" המתיש.

איך הספר

1 דק' קריאה

"אבא עשיר, אבא עני" הוא אחת מנקודות הפתיחה הטובות ביותר לחינוך פיננסי והתנהלות כלכלית נכונה. סגנון הכתיבה העלילתי של קיוסאקי והסיפורים המרתקים מחייו האישיים הופכים את הספר לקולח, ועוזרים לחזק את ההבנה של הרעיונות הכלכליים החשובים שמוצגים בו. ראוי לציין שאומנם חלק מהמידע בספר איננו רלוונטי בארץ (עקב השוני בחוקי המדינה ובאופי השוק לעומת ארה"ב בה נכתב הספר), אולם הוא עדיין מעביר בצורה פשוטה עקרונות בסיסיים להתנהלות כלכלית טובה יותר. לא סתם הפך הספר הזה לאחד מהפופולריים ביותר בתחום, וכל אדם שיקרא בו ירוויח בגדול.

הנקודות החשובות בקצרה

4 דק' קריאה
  • רוברט טורו קיוסאקי הוא אמריקאי ממוצא יפני שנולד וגדל בהוואי. מיזמיו העסקיים השונים נכשלו פעם אחר פעם, ולמעשה כמעט כל עסק שהקים פשט לבסוף את הרגל.
  • אך לעומת כישלונותיו האחרים של קיוסאקי, הספר "אבא עשיר, אבא עני" ("Rich Dad, Poor Dad") הפך להצלחה מסחררת מיד עם פרסומו לראשונה בשנת 1997. הערכות עדכניות מדברות על כך שהספר תורגם ליותר מ-50 שפות שונות ונמכר בלמעלה מ-40 מיליון עותקים ברחבי העולם.
  • ב-"אבא עשיר, אבא עני" מציג קיוסאקי את משנתו הכלכלית באמצעות השוואה בין שני "אבות": "אבא עני" שהוא אביו הביולוגי, מנהל שכיר אשר מאמין בחשיבותם של לימודים אקדמיים וביטחון תעסוקתי; ו-"אבא עשיר" שהוא אביו של חברו הטוב ויזם מצליח שמאמין בחשיבותן של השקעות נכונות...

רוצה להמשיך לקרוא את הסיכום?

התובנות והכלים הכי חשובים מהספר הזה ומשאר הספרים באתר, זמינים למנויים שלנו מכל מקום ובכל זמן.

חוץ מהסיכומים שכבר יש באתר, בכל חודש יחכו לך 2 סיכומים חדשים של ספרים מקצועיים מובילים במגוון תחומים! כל סיכום כזה מורכב ממס' חלקים ומכיל בין היתר: רעיונות מרכזיים מהספר, דברים שאפשר לקחת מהספר וליישם מחר בבוקר, מקורות נוספים להעמקה ואת הנקודות הכי חשובות מהספר בקצרה.

הגיע הזמן להצטרף למאות מנהלים, פרילנסרים ובעלי עסקים שכבר לומדים ומתפתחים איתנו במועדון הספרים המקצועי 📚

חודש ניסיון חינם! אפשר לבטל בלי התחייבות ובלי שאלות 🙂