ידע וכלים חדשים כל חודש, מספרי עיון מובילים 📚 לחודש ניסיון בחינם ←

על מה הספר

1 דק' קריאה

ספרו של ד"ר אליהו מ. גולדרט, "המטרה", עוקב אחר ניסיונותיו של אלכס רוגו – דמות פיקטיבית של מנהל מפעל לייצור חלקים – להציל את המפעל שלו מקריסה. באמצעות הסיפור של רוגו חושף גולדרט את פרקטיקת הניהול שפיתח, ומסביר למה מטרת העל של כל עסק היא בהכרח לרוויח כסף (בין היתר על-ידי זיהוי וניהול אילוצים המעכבים את זרימת הייצור). הספר מלמד כיצד לזהות אילוצים עסקיים, להתאים את הפעולות שלך למטרה של העסק, ולהגביר את היעילות והרווחיות של כל מערכת באמצעות שיפור תהליכי העבודה.

איך הספר

1 דק' קריאה

"המטרה" הוא רומן עסקי הסורג תובנות אסטרטגיות חשובות בנרטיב מרתק. הוא מציע נקודת מבט משכנעת על תורת האילוצים, תוך שהוא ממחיש את עקרונותיה באמצעות סיפור מעורר הזדהות. הגישה של גולדרט ב-"המטרה" תורמת לפישוטם של מושגים מורכבים והופכת אותם לנגישים וישימים בתעשיות שונות. הספר, שמדגיש את החשיבות של שיפור מתמיד בעסקים ומעודד את הקוראים להטמיע שינויים באומץ ונחישות, הוא מדריך מעולה למנהלים החותרים להצלחה בנוף התחרותי והדינמי של ימינו.

הנקודות החשובות בקצרה

3 דק' קריאה
  • בשנת 1984 פרסם ד"ר אליהו משה גולדרט, פיזיקאי ישראלי וגורו עסקי מוערך, רומן פורץ דרך בשם "המטרה" ("The Goal").
  • "המטרה" עוקב אחר סיפורו הפיקטיבי של אלכס רוגו, מנהל מפעל המתמודד עם משבר: מפעל הייצור שלו מתקשה בעמידה בזמנים ובמשלוח מוצרים ולכן עומד בפני סכנת סגירה.
  • דרך סיפורו של רוגו מתאר גולדרט את "תורת האילוצים" ("Theory Of Constraints") שפיתח, ומלמד כיצד ליישם אותה תוך הדגשה כי המטרה החשובה ביותר של כל עסק היא רווחיות.
  • תורת האילוצים היא פרקטיקה ניהולית הגורסת כי רווחיות מתאפשרת בראש ובראשונה על-ידי זיהוי אילוצים, דהיינו גורמים שונים המעכבים את הפרודוקטיביות של העסק...

רוצה להמשיך לקרוא את הסיכום?

התובנות והכלים הכי חשובים מהספר הזה ומשאר הספרים באתר, זמינים למנויים שלנו מכל מקום ובכל זמן.

חוץ מהסיכומים שכבר יש באתר, בכל חודש יחכו לך 2 סיכומים חדשים של ספרים מקצועיים מובילים במגוון תחומים! כל סיכום כזה מורכב ממס' חלקים ומכיל בין היתר: רעיונות מרכזיים מהספר, דברים שאפשר לקחת מהספר וליישם מחר בבוקר, מקורות נוספים להעמקה ואת הנקודות הכי חשובות מהספר בקצרה.

הגיע הזמן להצטרף למאות מנהלים, פרילנסרים ובעלי עסקים שכבר לומדים ומתפתחים איתנו במועדון הספרים המקצועי 📚

חודש ניסיון חינם! אפשר לבטל בלי התחייבות ובלי שאלות 🙂