ידע וכלים חדשים כל חודש, מספרי עיון מובילים 📚 לחודש ניסיון בחינם ←

על מה הספר

1 דק' קריאה

להמעיט במילים, להשתמש בחולשות של אחרים, למשוך תשומת לב אך לעולם לא להאפיל על הבכירים ממך. מסון טסו ועד ניקולו מקיאוולי, "כוח: 48 החוקים" מזקק את חוכמתם של הוגי הדעות הגדולים בהיסטוריה לכדי כללי התנהגות ופעולה שטובים בכל זמן ובכל סיטואציה, ואשר בעזרתם ניתן להגיע לפסגה ולהישאר בה. רוברט גרין כתב רבי מכר רבים בחייו, אולם "כוח: 48 החוקים" הוא הספר הכי אפל, הכי ערמומי, הכי חסר עכבות והכי מרתק מביניהם.

איך הספר

1 דק' קריאה

לא בכל יום נתקלים בספר מיוחד וחריג בנוף כמו "כוח: 48 החוקים", ולא בכדי הוא גם עורר סערות רבות מסביב לעולם. רוברט גרין זיקק את חוכמתם של גנרלים ופילוסופים ידועים אך מעוררי מחלוקת ל-48 פרקים קצרים, כשכל פרק עוסק בעצה אחרת "להשגת כוח" בליווי דוגמאות והסברים. למרות שרבים מהחוקים אינם עולים בקנה אחד עם ההתנהגות הנורמטיבית והמקובלת בחברה, ולמרות שלעיתים אף יש ביניהם סתירות פנימיות, הספר גם טומן בחובו עצות שימושיות שערכן לא יסולא בפז.

הנקודות החשובות בקצרה

4 דק' קריאה
  • "כוח: 48 החוקים", שכתב רוברט גרין, עוסק בדרכים שונות – ולאו דווקא מוסריות – להשגת כוח והשפעה על אחרים. הספר מבוסס על דברים שכתבו הוגי דעות מפורסמים, והוא מחולק ל-48 פרקים שמייצגים בהתאמה את 48 החוקים של גרין.
  • על אף הפופולריות העצומה של הספר, ישנה גם לא מעט ביקורת כלפיו: הוא איננו מבוסס מחקרית או מדעית, הוא מסתמך על דוגמאות נקודתיות ומיושנות, וחלק לא קטן מהחוקים בספר סותרים אחד את השני.
  • "כוח" על פי גרין הוא היכולת לשלוט באנשים ובאירועים שקורים בחיים. ללא השליטה הזו אנשים מתחילים להרגיש חוסר אונים ואף אומללות.
  • כולם רוצים שיהיה להם יותר כוח, וכולם נמצאים במאבק מתמיד להשגה ושימור של כוח...

רוצה להמשיך לקרוא את הסיכום?

התובנות והכלים הכי חשובים מהספר הזה ומשאר הספרים באתר, זמינים למנויים שלנו מכל מקום ובכל זמן.

חוץ מהסיכומים שכבר יש באתר, בכל חודש יחכו לך 2 סיכומים חדשים של ספרים מקצועיים מובילים במגוון תחומים! כל סיכום כזה מורכב ממס' חלקים ומכיל בין היתר: רעיונות מרכזיים מהספר, דברים שאפשר לקחת מהספר וליישם מחר בבוקר, מקורות נוספים להעמקה ואת הנקודות הכי חשובות מהספר בקצרה.

הגיע הזמן להצטרף למאות מנהלים, פרילנסרים ובעלי עסקים שכבר לומדים ומתפתחים איתנו במועדון הספרים המקצועי 📚

חודש ניסיון חינם! אפשר לבטל בלי התחייבות ובלי שאלות 🙂