ידע וכלים חדשים כל חודש, מספרי עיון מובילים 📚 לחודש ניסיון בחינם ←

על מה הספר

1 דק' קריאה

קאיזן היא גישה יפנית לשינוי ושיפור מתמשך באמצעות צעדים קטנים וקלים. זה לא משנה אם מדובר בלהוריד כמה קילוגרמים עודפים או להביא את העסק לרווחיות, גישת הקאיזן עוקפת את הפחד וההתנגדות הטבעיים שמונעים מרוב תהליכי השינוי להצליח. בספר "צעד קטן לשינוי גדול" מזקק ד"ר רוברט מאורר את העקרונות של גישת הקאיזן, ומדגים כיצד ניתן להשתמש בהם להשגת מטרות ויעדים בחיים האישיים והמקצועיים כאחד.

איך הספר

1 דק' קריאה

אחד היתרונות הגדולים בספר "צעד קטן לשינוי גדול" טמון בעובדה שגם אם לא בוחרים לאמץ באופן מיידי את העקרונות והשיטות השונות של גישת הקאיזן, עדיין מקבלים כלי משמעותי שניתן להשתמש בו בעת הצורך, כשרוצים לעשות שינוי או שיפור בחיים. על אף שהספר פרקטי, הוא מציג גם זווית הסתכלות שונה על שינויים ועל החיים בכלל, ויש לא מעט מה ללמוד ממנו – גם על התנהלות בחיים האישיים וגם על התנהלות בעבודה ובעסקים.

הנקודות החשובות בקצרה

3 דק' קריאה
  • שינויים קיצוניים באמצעות פעולות גדולות בדרך כלל מחזיקים רק עד שההתלהבות הראשונית מהם דועכת.
  • לטענת ד"ר רוברט מאורר, מחבר הספר "צעד קטן לשינוי גדול", גם אם המאמץ הכרוך בשינויים קיצוניים לא הוביל לויתור מראש, רוב הסיכויים שהוא יוביל להתייאשות באמצע הדרך.
  • "קאיזן" ("Kaizen") היא גישה לביצוע שינויים באמצעות צעדים קטנים וקלים ושיפור מתמשך.
  • קאיזן היא גם גישה לחיים, על פיה החיים הם הזדמנות אינסופית לשיפור מתמשך שאינו מסתיים לעולם.
  • הגישה התפתחה ביפן אך מקורותיה נטועים בארה"ב בתקופת מלחה"ע השנייה, כשמנהלי מפעלים רצו לשפר את הייצור במהירות אך לא ניתן היה להשיג עוד כוח אדם או ציוד...

רוצה להמשיך לקרוא את הסיכום?

התובנות והכלים הכי חשובים מהספר הזה ומשאר הספרים באתר, זמינים למנויים שלנו מכל מקום ובכל זמן.

חוץ מהסיכומים שכבר יש באתר, בכל חודש יחכו לך 2 סיכומים חדשים של ספרים מקצועיים מובילים במגוון תחומים! כל סיכום כזה מורכב ממס' חלקים ומכיל בין היתר: רעיונות מרכזיים מהספר, דברים שאפשר לקחת מהספר וליישם מחר בבוקר, מקורות נוספים להעמקה ואת הנקודות הכי חשובות מהספר בקצרה.

הגיע הזמן להצטרף למאות מנהלים, פרילנסרים ובעלי עסקים שכבר לומדים ומתפתחים איתנו במועדון הספרים המקצועי 📚

חודש ניסיון חינם! אפשר לבטל בלי התחייבות ובלי שאלות 🙂