ידע וכלים חדשים כל חודש, מספרי עיון מובילים 📚 לחודש ניסיון בחינם ←

על מה הספר

1 דק' קריאה

טיאגו פורטה הוא אחד המומחים המובילים בעולם לפרודוקטיביות, והוא מאמין שעומס המידע בעולם המודרני מחייב אותנו לרתום כלים טכנולוגיים כדי להרחיב את היכולות הקוגניטיביות הטבעיות שלנו. בספר "Building a Second Brain" הוא מציג לראשונה את השיטה הייחודית שפיתח, שיטת "המוח הנוסף" ("Second Brain"), שתשחרר את המוח הביולוגי שלנו מהצורך לזכור ולארגן מידע – ותאפשר לנו להשקיע את עיקר הזמן והמשאבים שלנו בשימוש במידע (במקום בניסיון לאתר או לסדר אותו). לא סתם זו נחשבת לאחת מהטכניקות הכי פופולריות לפרודוקטיביות כיום!

איך הספר

1 דק' קריאה

איזה מידע דיגיטלי אנחנו צריכים לשמור ואיזה לא? איך ניתן לארגן מידע דיגיטלי בצורה שתקל עלינו למצוא אותו במהירות כשנצטרך אותו? ומה צריך לעשות כדי שהמידע הדיגיטלי שלנו יעזור לנו לקדם מהר יותר פרוייקטים בכל תחום – בעבודה, בחיים האישיים ובעסק? "Building a Second Brain" הוא בדיוק מסוג הספרים שמנהלים ועצמאים אוהבים; הוא כתוב "ישר ולעניין", והוא מציג שיטה פורצת דרך (אך קלה ליישום) לשיפור הפרודוקטיביות בכל תחום, כמו גם טכניקות רבות שניתן להתחיל להשתמש בהן כבר מחר בבוקר.

הנקודות החשובות בקצרה

3 דק' קריאה
  • הדרישות הקוגניטיביות בעידן המודרני גבוהות מבעבר. אדם ממוצע צורך כיום יותר מ-34GB של מידע ביום, וזה רק הולך ומחמיר עם הזמן.
  • כמות המידע העצומה הזאת נוטה גורמת ל-"תשישות מידע" ("Information Exhaustion"). רוב האנשים מתקשים לזכור וליישם את המידע שהם צורכים, וסובלים מחרדה מתמדת מעצם הידיעה שהמידע שם אבל הם לא מצליחים להשתמש בו.
  • טיאגו פורטה, אחד המומחים המובילים בעולם לפרודוקטיביות, גילה את האפקטיביות של "ניהול רשומות דיגיטליות" ("Notetaking") כשהתמודד עם בעיה רפואית. ברגע שהוא התחיל לתעד במסודר את המידע על המצב שלו, הוא גם הצליח לזהות דפוסים ולהפיק מסקנות שהובילו לשיפור דרמטי...

רוצה להמשיך לקרוא את הסיכום?

התובנות והכלים הכי חשובים מהספר הזה ומשאר הספרים באתר, זמינים למנויים שלנו מכל מקום ובכל זמן.

חוץ מהסיכומים שכבר יש באתר, בכל חודש יחכו לך 2 סיכומים חדשים של ספרים מקצועיים מובילים במגוון תחומים! כל סיכום כזה מורכב ממס' חלקים ומכיל בין היתר: רעיונות מרכזיים מהספר, דברים שאפשר לקחת מהספר וליישם מחר בבוקר, מקורות נוספים להעמקה ואת הנקודות הכי חשובות מהספר בקצרה.

הגיע הזמן להצטרף למאות מנהלים, פרילנסרים ובעלי עסקים שכבר לומדים ומתפתחים איתנו במועדון הספרים המקצועי 📚

חודש ניסיון חינם! אפשר לבטל בלי התחייבות ובלי שאלות 🙂