ידע וכלים חדשים כל חודש, מספרי עיון מובילים 📚 לחודש ניסיון בחינם ←

על מה הספר

1 דק' קריאה

מנהלים שהעסק או הארגון שלהם נמצא בעיצומו של משבר צריכים לפעול במהירות כדי לזהות את מקור המשבר, לבלום אותו, ולבסוף לפתור אותו עם כמה שפחות נזק. למרות זאת רק מנהלים מעטים מתכוננים מראש להתמודדות עם משברים פוטנציאליים, ומעטים עוד יותר גם מקדישים מזמנם כדי ללמוד על ניהול משברים. הספר "Crisis Management" מציע פתרון לבעיה הזו ומציג שיטה פרקטית בת 6 שלבים להתמודדות מקצועית עם משברים בלתי צפויים.

איך הספר

1 דק' קריאה

"Crisis Management” אולי לא יהפוך אתכם למומחים בניהול משברים – אבל הוא כן יתן לכם כלים אפקטיביים רבים להתמודד איתם. זה כולל בין היתר קווים מנחים לניהול משבר תקשורתי, עצות להפגנת מנהיגות בזמן משבר, שיטות לזיהוי ומניעה של משברים פוטנציאליים עוד לפני שהם קורים, וצעדים שניתן לעשות כדי לבלום כל משבר עד לפתירתו. הספר כתוב מצויין, משופע בדוגמאות אמיתיות שקרו במציאות, ומהווה חלק משמעותי מסדרת ספרי הדרכה למנהלים של אוניברסיטת הרווארד היוקרתית ("Harvard Business Essentials").

הנקודות החשובות בקצרה

4 דק' קריאה
 • הספר "Crisis Management" הוא חלק מסדרת ספרי הדרכה למנהלים בשם "Harvard Business Essentials", מבית הוצאת הספרים של אוניברסיטת הרווארד. 
 • הספר נכתב על ידי ריצ'רד לואקה, בוגר תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת סנט תומאס, וליווה את כתיבתו המומחה העולמי לניהול סיכונים ומניעת משברים לארי ברטון.
 • ניהול משברים זו מיומנות הכרחית כיום לארגונים ולעסקים שרוצים לשרוד לאורך זמן. על פי הספר משבר הוא שינוי פתאומי או מתפתח שתוצאתו בעיה דחופה אשר דורשת התמודדות מיידית.
 • ברטון ולואקה מציעים בספר שיטה מעשית בת 6 שלבים להתמודדות עם משברים:
  1. לבחון את הסיכונים האפשריים
  2. למנוע משברים פוטנציאליים מראש ובאופן קבוע
  3. להכין תוכניות מגירה למצבי חירום
  4. לזהות את המשבר בזמן
  5. לבלום את המשבר ולתקשר אותו נכון
  6. לפתור את המשבר וללמוד ממנו להבא
 • ניהול משברים מתחיל בבחינה של הסיכונים האפשריים ומניעה שלהם עוד לפני שהם מתרחשים...

רוצה להמשיך לקרוא את הסיכום?

התובנות והכלים הכי חשובים מהספר הזה ומשאר הספרים באתר, זמינים למנויים שלנו מכל מקום ובכל זמן.

חוץ מהסיכומים שכבר יש באתר, בכל חודש יחכו לך 2 סיכומים חדשים של ספרים מקצועיים מובילים במגוון תחומים! כל סיכום כזה מורכב ממס' חלקים ומכיל בין היתר: רעיונות מרכזיים מהספר, דברים שאפשר לקחת מהספר וליישם מחר בבוקר, מקורות נוספים להעמקה ואת הנקודות הכי חשובות מהספר בקצרה.

הגיע הזמן להצטרף למאות מנהלים, פרילנסרים ובעלי עסקים שכבר לומדים ומתפתחים איתנו במועדון הספרים המקצועי 📚

חודש ניסיון חינם! אפשר לבטל בלי התחייבות ובלי שאלות 🙂