ידע וכלים חדשים כל חודש, מספרי עיון מובילים 📚 לחודש ניסיון בחינם ←

על מה הספר

1 דק' קריאה

ביירון שארפ, פרופסור לשיווק מאוניברסיטת דרום אוסטרליה, טוען כי רבים מעקרונות השיווק הפופולריים כיום – גם כאלו אשר נלמדים באקדמיה כבר שנים ארוכות – מסתמכים על הנחות מוצא שגויות וחסרות כל ביסוס. בספר "How Brands Grow" הוא מציע גישה חדשה לשיווק, כזו המודדת יעילות של מהלכי שיווק בכלים מדעיים ומאתגרת תפיסות ואמונות רווחות – אפילו כאלו אשר נחשבות על ידי רבים ל-"סטנדרט זהב" בשיווק.

איך הספר

1 דק' קריאה

האם יותר זול לשמר לקוחות קיימים מלהשיג לקוחות חדשים? האם בידול זו הדרך הטובה ביותר לייצר צמיחה? והאם "שיווק להמונים" באמת לא עובד יותר? הספר "How Brands Grow" של פרופ' ביירון שארפ מאתגר את כל מה שחשבתם שידעתם על שיווק. שארפ מבסס את הטענות המפתיעות שלו בספר על נתונים שנאספו לאורך עשרות שנים, והוא מציע לארגונים כללי אצבע חדשים לבניית אסטרטגיית שיווק מנצחת – שמבוססת על מחקר אקדמי ותבטיח צמיחה משמעותית ויציבה לאורך זמן.

הנקודות החשובות בקצרה

4 דק' קריאה
  • ביירון שארפ (Byron Sharp), פרופסור למדע השיווק, טוען בספר "How Brands Grow" כי רבות מתפיסות השיווק הרווחות כיום מסתמכות על הנחות מוצא שגויות שאין להן ביסוס.
  • בין היתר, שארפ מפריך בספר את ההנחות ש-"שיווק להמונים" ("Mass Marketing") כבר לא עובד היום, שלקוחות נאמנים הם אינדיקציה לכוחו של מותג ושבידול טוב מוביל לצמיחה מהירה.
  • למרות שמקובל לחשוב כי שיפור במדדי הנאמנות ותדירות הקנייה מובילים לצמיחה, קשר הסיבה-תוצאה האמיתי הוא בעצם הפוך: הגדלת נתח שוק היא הסיבה לעלייה במדדים האלו, לא התוצאה שלהם. 
  • מותג שרוצה לצמוח צריך למקד את כל המאמצים בהגדלת נתח השוק שלו...

רוצה להמשיך לקרוא את הסיכום?

התובנות והכלים הכי חשובים מהספר הזה ומשאר הספרים באתר, זמינים למנויים שלנו מכל מקום ובכל זמן.

חוץ מהסיכומים שכבר יש באתר, בכל חודש יחכו לך 2 סיכומים חדשים של ספרים מקצועיים מובילים במגוון תחומים! כל סיכום כזה מורכב ממס' חלקים ומכיל בין היתר: רעיונות מרכזיים מהספר, דברים שאפשר לקחת מהספר וליישם מחר בבוקר, מקורות נוספים להעמקה ואת הנקודות הכי חשובות מהספר בקצרה.

הגיע הזמן להצטרף למאות מנהלים, פרילנסרים ובעלי עסקים שכבר לומדים ומתפתחים איתנו במועדון הספרים המקצועי 📚

חודש ניסיון חינם! אפשר לבטל בלי התחייבות ובלי שאלות 🙂