ידע וכלים חדשים כל חודש, מספרי עיון מובילים 📚 לחודש ניסיון בחינם ←

על מה הספר

1 דק' קריאה

לפעמים פיץ' אחד מוצלח יכול לשנות חיים שלמים. אורן קלאף הוא בנקאי השקעות כבר יותר מ-20 שנה, ובספר "Pitch Anything" הוא חושף לראשונה את הנוסחה הסודית שעזרה לו לגייס יותר מ-400 מיליון דולר לאורך הקריירה שלו. בין אם אתם צריכים לנהל משא ומתן, לגייס כסף ממשקיעים או לשכנע לקוחות פוטנציאליים להצטרף אליכם, הספר הזה ישדרג משמעותית את הדרך שבה אתם מציגים הצעות ורעיונות.

איך הספר

1 דק' קריאה

לא צריך להסכים עם כל מה שכתוב ב-"Pitch Anything" כדי להודות שמדובר בספר עוצמתי. קלאף צבר ניסיון עצום הן בגיוס כספים והן בסגירת עסקאות, ובזכות הניסיון הזה הוא גם הצליח לדייק את הנוסחה החדשנית שפיתח ולהביא אותה לרמת אמנות. קלאף מסביר בספר את כל העקרונות ושיטות הפעולה שלו, לצד דוגמאות וסיפורים מרתקים מקריירה סוערת שביחד הופכים את הקריאה לחוויה מיוחדת.

הנקודות החשובות בקצרה

4 דק' קריאה
 • הצורך להעביר "פיץ'" ("Pitch"), כלומר להציג לאנשים אחרים רעיון או הצעה, יכול לבוא לידי ביטוי בסיטואציות שונות: בפגישות מכירה, במו"מ על שכר, בגיוסי כספים, בישיבות צוות, ועוד. 
 • למעשה כמעט כל תפקיד מקצועי כולל בתוכו את הצורך להעביר פיצ'ים, וגם אם זה קורה לעיתים רחוקות – היכולת לשכנע אחרים ברעיונות ובהצעות שונות עשויה להכריע כיצד יראה העתיד של הקריירה או העסק כולו.
 • בספר "Pitch Anything" טוען אורן קלאף כי מרבית הפיצ'ים שאנשים עושים כיום נידונים מראש לכישלון, מכיוון שקיים פער ניכר בין הדרך שבה מציגים רעיונות לאופן שבו הם נקלטים.
 • כדי להתגבר על הפער הזה פיתח קלאף שיטה ייחודית בשם "נוירו-כלכלה" ("Neurofinance"), אשר משלבת אלמנטים ממדעי המוח עם עקרונות בכלכלה התנהגותית, וניתן לחלק אותה ל-4 שלבים מרכזיים:
  1. ביסוס מעמד חברתי גבוה
  2. שליטה במסגור
  3. הצגת הרעיון או ההצעה
  4. פנייה לרגש
 • על פי קלאף, המוח האנושי התפתח עד היום ב-3 שלבים שונים, כשבכל שלב התווסף למוח חלק חדש:
  1. "מוח הלטאה" ("Crocodile Brain") – המוח העתיק ביותר, שאחראי על עיבוד וסינון ראשוני של מידע
  2. "המוח האמצעי" ("Midbrain") – תפקידו לפרש התרחשויות וסיטואציות חברתיות
  3. "הניאוקורטקס" ("Neocortex") – חלק מקליפת המוח שיש לו את היכולות הדרושות לפתרון בעיות, שימוש בלוגיקה ועיבוד של סוגיות מורכבות
 • הפער שגורם לפיצ'ים להיכשל נובע מהניסיון להעביר רעיונות מורכבים שמקורם בניאוקורטקס מבלי לקחת בחשבון שהם נקלטים בפועל במוח הלטאה הפרימיטיבי...

רוצה להמשיך לקרוא את הסיכום?

התובנות והכלים הכי חשובים מהספר הזה ומשאר הספרים באתר, זמינים למנויים שלנו מכל מקום ובכל זמן.

חוץ מהסיכומים שכבר יש באתר, בכל חודש יחכו לך 2 סיכומים חדשים של ספרים מקצועיים מובילים במגוון תחומים! כל סיכום כזה מורכב ממס' חלקים ומכיל בין היתר: רעיונות מרכזיים מהספר, דברים שאפשר לקחת מהספר וליישם מחר בבוקר, מקורות נוספים להעמקה ואת הנקודות הכי חשובות מהספר בקצרה.

הגיע הזמן להצטרף למאות מנהלים, פרילנסרים ובעלי עסקים שכבר לומדים ומתפתחים איתנו במועדון הספרים המקצועי 📚

חודש ניסיון חינם! אפשר לבטל בלי התחייבות ובלי שאלות 🙂