ידע וכלים חדשים כל חודש, מספרי עיון מובילים 📚 לחודש ניסיון בחינם ←

על מה הספר

1 דק' קריאה

הרצון לדעת על עצמך ועל האנשים סביבך כמה שיותר הוא אינסטיקנט אנושי טבעי: מהם הפחדים והתשוקות שמניעים אותם? למה הם מתנהגים כמו שהם מתנהגים? ומה תהיה הדרך הטובה ביותר לתקשר איתם ביעילות? בדיוק לשם כך נועד ה-"אניאגרם" ("Enneagram") – מודל טיפולוגי להבנה עמוקה יותר של נפש האדם. ב-"The Enneagram Made Simple" מסבירה אשטון וויטמויר-אובר, פסיכולוגית ומאמנת אישית, מהם 9 טיפוסי האישיות השונים של האניאגרם ומה מאפיין כל אחד מהם. בספר היא מראה גם כיצד ניתן לזהות את טיפוסי האישיות השונים, ואיך ניתן להשתמש בכך כדי לייעל כל אינטרקציה, אישית ומקצועית כאחת.

איך הספר

1 דק' קריאה

האניאגרם צבר פופולריות רבה בשני העשורים האחרונים, וכתוצאה מכך קיים מידע רב אך לא מסודר על המודל בחנויות הספרים וברחבי הרשת. דווקא בגלל זה, "The Enneagram Made Simple" הוא חידוש מרענן: וויטמויר-אובר הצליחה לכתוב ספר נגיש, מקיף אך לא ארוך, כיפי לקריאה וכזה שאפילו הכריכה שלו נעימה במיוחד. הניסיון הרב וההיכרות המעמיקה של וויטמויר-אובר עם החומר ניכרת בכתיבה שלה, והתוצאה היא ספר שמהווה את נקודת הכניסה הטובה ביותר למי שרוצה ללמוד לראשונה על מודל האניאגרם.

הנקודות החשובות בקצרה

4 דק' קריאה
  • בני אדם, למרות השוני ביניהם, מונעים כולם מצרכים פיזיים ונפשיים דומים.
  • "אניאגרם" ("Enneagram") הוא מודל טיפולוגי פסאודו-מדעי להבנת הטבע האנושי, אשר מסווג את בני האדם ל-9 "טיפוסי אישיות" שונים – כאשר לכל טיפוס אישיות יש שילוב ספציפי של מניעים והתנהגויות נפוצות.
  • ישנן ראיות לשימוש באניאגרם כבר לפני אלפי שנים, אולם המודל המודרני כמו שהוא מוכר כיום גובש לראשונה למטרות טיפוליות על ידי הפילוסוף הבוליביאני אוסקר איצ'זו, מייסד "מכון אריקה" ("Arica School") לחקר ופיתוח מודעות, בסביבות שנות ה-50 של המאה הקודמת.
  • האניאגרם מעניק יתרון משמעותי לאלה שיודעים להשתמש בו...

רוצה להמשיך לקרוא את הסיכום?

התובנות והכלים הכי חשובים מהספר הזה ומשאר הספרים באתר, זמינים למנויים שלנו מכל מקום ובכל זמן.

חוץ מהסיכומים שכבר יש באתר, בכל חודש יחכו לך 2 סיכומים חדשים של ספרים מקצועיים מובילים במגוון תחומים! כל סיכום כזה מורכב ממס' חלקים ומכיל בין היתר: רעיונות מרכזיים מהספר, דברים שאפשר לקחת מהספר וליישם מחר בבוקר, מקורות נוספים להעמקה ואת הנקודות הכי חשובות מהספר בקצרה.

הגיע הזמן להצטרף למאות מנהלים, פרילנסרים ובעלי עסקים שכבר לומדים ומתפתחים איתנו במועדון הספרים המקצועי 📚

חודש ניסיון חינם! אפשר לבטל בלי התחייבות ובלי שאלות 🙂