ידע וכלים חדשים כל חודש, מספרי עיון מובילים 📚 לחודש ניסיון בחינם ←

על מה הספר

1 דק' קריאה

ויליאם (ביל) ברנשטיין, יועץ השקעות אמריקאי, רופא נוירולוג והיסטוריון כלכלי, סבור כי המטרה העיקרית של בהשקעות היא לא למקסם את הסיכויים להתעשר, אלא להבטיח פנסיה נוחה ונטולת דאגות ולהפחית ככל הניתן את הסיכוי "למות עניים". את "The Investor's Manifesto" הוא כתב מיד בתום המשבר הכלכלי העולמי של 2008 – במטרה לאפשר לכל אחת ואחד מאיתנו לבנות ולנהל תיק השקעות רווחי לטווח ארוך, ובכוחות עצמנו.

איך הספר

1 דק' קריאה

"The Investor's Manifesto" הוא ספר כלכלי בולט, שגם 15 שנים אחרי שראה אור לראשונה עדיין מככב ברשימות הקריאה המומלצות בתחום. הוא נכתב כדי להדריך את "האדם הפשוט", צעד אחר צעד, כיצד לבנות תיק השקעות רווחי לטווח ארוך וכיצד לנהל אותו גם בזמני משבר; אולם לצד תובנות על-זמניות ועצות מעשיות לניהול תיק השקעות, ברנשטיין כלל בספר גם רקע היסטורי מרתק – שמוכיח כי אותם עקרונות פיננסיים חלים על שווקי ההון משחר ההיסטוריה ועד לימינו אנו.

הנקודות החשובות בקצרה

3 דק' קריאה
  • ויליאם ברנשטיין הוא יועץ השקעות אמריקאי, נוירולוג, היסטוריון כלכלי, מחבר רבי מכר וגורו פיננסי. את הספר "The Investor's Manifesto" הוא כתב בתום המשבר הכלכלי העולמי של 2008, במטרה להשיא לאנשים פרטיים עצות על זמניות אודות הדרכים הנכונות לנהל השקעות.
  • המטרה העיקרית של השקעות, לתפיסתו של ברנשטיין, היא לא להתעשר – אלא להבטיח פנסיה נוחה באמצעות הכנסה פסיבית מתיק השקעות. הספר מתמקד בחסכון והשקעה לטווח ארוך, ומציע כלים מעשיים להרכבה וניהול עצמאי של תיק השקעות רווחי. 
  • "החזר השקעה" ("Return on Investment" או "ROI") ו-"סיכון" ("Risk") הם שני הצדדים של אותו מטבע...

רוצה להמשיך לקרוא את הסיכום?

התובנות והכלים הכי חשובים מהספר הזה ומשאר הספרים באתר, זמינים למנויים שלנו מכל מקום ובכל זמן.

חוץ מהסיכומים שכבר יש באתר, בכל חודש יחכו לך 2 סיכומים חדשים של ספרים מקצועיים מובילים במגוון תחומים! כל סיכום כזה מורכב ממס' חלקים ומכיל בין היתר: רעיונות מרכזיים מהספר, דברים שאפשר לקחת מהספר וליישם מחר בבוקר, מקורות נוספים להעמקה ואת הנקודות הכי חשובות מהספר בקצרה.

הגיע הזמן להצטרף למאות מנהלים, פרילנסרים ובעלי עסקים שכבר לומדים ומתפתחים איתנו במועדון הספרים המקצועי 📚

חודש ניסיון חינם! אפשר לבטל בלי התחייבות ובלי שאלות 🙂